מעבודה לעבדות?

מעבודה לעבדות?

בשעה 9:30, ביום ד', האחרון למושב קיץ 2012, בוועדת העבודה והרווחה עומדים לדון ולהצביע על הצעת חוק ששמה נראה תמים ביותר "הצעת חוק שעות עבודה ומנוחה (תיקון מס" 14), התשע"א-2010".

והוא כל כך נראה תמים עד שחמק מתחת לרדאר של כל חברי הכנסת החברתיים. בתוך כל ההנחתות ומבול החוקים האנטי דמוקרטיים שמקודמים יום יום, איש לא שם לב אליו, אבל אנחנו ממליצים לעקוב, ובדאגה.

ובעצם על מה אנחנו מדברים כאן?

חוק שעות עבודה ומנוחה הוא חוק ותיק וחשוב. בעיקרו, הוא קובע לעובדים הנמצאים תחת הסכם עבודה קיבוצי (קולקטיבי, בשפת החוק) הגבלה כמה שעות מותר להעסיק אותם ליום – שמונה שעות ליום או ארבעים ושש שעות בשבוע (על פני שישה ימים). צו הרחבה מיוחד אפשר לשר להרחיב זאת למעט יותר משמונה וחצי שעות ביום (ההרחבה חלה על כל העובדים במשק). המקום החשוב בחוק הקיים הוא סעיף 4(ב), בו נקבע מפורשות שלאחר כל ההרחבות והצווים יום עבודה אסור לו שיעלה על 10 שעות (כמובן שיש יוצאים מן הכלל, כגון רופאים, שוטרים, יורדי ים ואחרים, שבמקרה הצורך מותר להמשיך את יום עבודתם מעבר לשעות הללו). זוהי מגבלה ברורה, קבועה ושקל לאכוף.

ואת המגבלה הזו התיקון המוצע לחוק מבקש לבטל.

.

.

הסעיפים אשר הוכנסו במקום זאת לא קובעים מגבלה אוביקטיבית, אשר קל לעקוב אחריה ולאכוף, אלא מתקינים תנאים עמומים. הלכה למעשה, השינוי מעניק לשר סמכויות בלתי מוגבלות בקביעת משך יום עבודה של עובדים שחל עליהם הסכם קיבוצי.
(את התיקון לחוק ניתן לקרוא בקובץ המצ"ב עמ' 255)

אז מי יושפע מהחוק ומצבם של אילו עובדים יורע כתוצאה ממנו?

סביר להניח שאם המדינה תבקש להאריך את משך יום העבודה לעובדי הנמלים, הרכבת, חברת החשמל או כל מקום בו יש ועד חזק ומעורב ההסתדרות והוועד יעמדו על רגליים אחוריות, ישביתו, ילחמו וינצחו. העובדים הנמצאים תחת הסכם קיבוצי ושאין להם ועד חזק הם העובדים הבלתי מיומנים והחלשים – בעיקר עובדי מפעלים שונים חסרי ועד, עובדי חברות כוח אדם ועובדי קבלן מסוגים שונים.

מתוך מטרופוליס של פריץ לאנג

מתוך מטרופוליס של פריץ לאנג

.

נכון שכעיקרון בית משפט מוסמך למנוע הרעת תנאי עבודה, אלא שכאשר ההרעה מתרחשת תחת הסכם קיבוצי, על פי רוב, בתי הדין לא מתערבים מתוך הנחה שההסתדרות תגן על עובדים אלה. בתקופתנו, כשההסתדרות בוררת בקפידה את מלחמותיה, כל שנותר לעובדים אלה הוא החוק, שעתה עומד לפני שינוי.

מעניין לבדוק מה יקרה בועדת העבודה והרווחה, האם יעבור התיקון או שיעשו בו שינויים, והאם יעבור אחר כך במליאה במושב החורף הקרב ובא

3 comments

  1. צביקה אפור הזקן

    למיטב הבנתי , צו הרחבה ,שהוא זה שמחיל את ההסכם הקיבוצי על הקבוצות החלשות "מרחיב" את שהוחל על המאורגנים – חזקים ולכן המסקנות לטעמי אינן תופסות.
    מה שכן ,נראה אכן בלתי הגיוני להאריך מעל 10 שעות אחרי כל ההרחבות לעובד שאינו "עובד מיוחד"

    • צביקה אפור הזקן

      דבר נוסף: ההסתדרות היא שחותמת עם המעסיקים את ההסכם הקיבוצי ולכן לא צריכה כלל להלחם בהסכם שהיא שותפה לו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

נגישות
מעבודה לעבדות? | המשמר החברתי

האתר נבנה ע"י - 5BreadCrumbs