12,000 קנסות הוטלו מינואר עד יולי השנה לנוסעים בסיטיפס

12,000 קנסות הוטלו מינואר עד יולי השנה לנוסעים בסיטיפס

ועדת כלכלה. יום שני ה-24.9.2012, תיקון תהליך גביית הקנסות של הרכבת החדשה בירושלים

רקע:

12,000 קנסות הוטלו מינואר עד יולי השנה לנוסעים בקו הרכבת החדש, כמות תלונות הנוסעים על כל השיטה של גביית הקנסות היא עצומה, רק השנה מתוך הקנסות בוטלו 5,235 עקב ערעורים. ברור שמשהו לא עובד כאן נכון ולכן הועדה מכינה שינוי הצעת חוק לתהליך גביית הקנסות, כך שתאפשר לנוסע להתגונן.

(דיווח נרחב והיסטורי של חובב ינאי על פרשת סיטיפס: סיטיפס, אנטומיה של פגיעה באזרחים)

ספר מתלונות הנוסעים:

ח"כ אורי מקלב פצח בהתקפה ישירה, מנפנף בידו בספר שעשה מתלונות הנוסעים, שאר שלושת חברי הכנסת שנכחו המשיכו בגישתו וממש האשימו את מנכ"ל סיטי פס ועורכת הדין של החברה, כאילו היו אלה פושעים ורמאים שכל מטרתם היא לגנוב את כספי הנוסעים.

באופן מקצועי ומאוד מרשים עברו חברי הכנסת, עורכי הדין של משרד התחבורה ומשרד המשפטים ונציגי החברה על התקנות המומלצות, דנו בכל תקנה לעומק והצביעו, תהליך מאוד יעיל ומרשים שבסופו אושרו התקנות החדשות אשר בעליל נוטות לטובת הנוסע ומגינות עליו.

תובנות

אם חברי הכנסת חושבים שהזכיין המנהל את הרכבת הוא כזה רמאי ושקרן, למה הם לא מחפשים פיתרון יותר קיצוני מאשר להקשות עליו בגנבה מהנוסעים.

משמח עבורי היה לראות שכל עורכי הדין סביב השולחן היו נשים, כסוציולוג זה אומר לי משהו על הסטאטוס היורד של המקצוע אבל כפמיניסט זה מאוד מעודד.

בישיבה השתתף נציג של ארגון נוסעי הרכבת בירושלים בשם "15 דקות" שגם הביע דעתו במהלך הדיון וגם, מקשריו עם אורי מקלב, ניראה שהשפיע באופן משמעותי על עצם קיום הדיון, מה שמחזיר אותי לתובנה שמעורבות אזרחית היא מהותית.

.

.

ולתזכורת איך הגענו עד הלום:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

נגישות
HTML Generator Sample Page

האתר נבנה ע"י - 5BreadCrumbs