מברכים על פירוק הכנסת כי זה יביא תקווה לעם ישראל, ומצביעים על התפזרות

מברכים על פירוק הכנסת כי זה יביא תקווה לעם ישראל, ומצביעים על התפזרות

15.10.12 ועדת הכנסת: דיון והצבעה על הצעת חוק התפזרות הכנסת ה-18

פרוטוקול הדיון כפי שרשם בעז רקוץ'

 

נוכחים: יריב לוין (יו"ר הוועדה), דוד רותם, רוברט אילטוב, אברהם מיכאלי, אחמד טיבי, אופיר אקוניס, ציון פיניאן, יואל חסון, נסים זאב, שלמה מולה, אורי אורבך, ישראל אייכלר

** לפני הדיון, "עוקץ" יואל חסון את אופיר אקוניס על כך שהצהיר שיהיה מוכן לשבת בקואליציה עם דרעי אבל לא עם אולמרט.

מהלך הדיון:
‎בקשת הממשלה להקדמת הדיון בהצעת חוק, בכל הקריאות – הצעת חוק התפזרות הכנסת השמונה עשרה, התשע"ג-2012. היועמ"ש מצהיר כי הממשלה דורשת שהכנסת תתפזר כמה שיותר מהר במטרה למנוע חקיקה פופוליסטית.

יואל חסון: מברך על פירוק הכנסת כי זה יביא תקווה לעם ישראל..
אבל עדיין לא נגענו בשינוי שיטת הממשל. תמה כהונתה של הכנסת הזו, אבל מתחילים כאן תהליכים עמוקים וחשובים שישנו את פני המדינה. אני מאמין שייווצרו אלטרנטיבות. הציבור צריך שינוי ואנחנו מבינים שזה קריטי.

אחמד טיבי (בציניות): האמת היא שהופתעתי מהקריאה להקדים את הבחירות כי זו ממשלה עם הישגים מדהימים. יש הסכם, לא היו הפגנות, כל הזמן שטייניץ מדבר על כלכלה יציבה ורק בשבועיים האחרונים התפקשש לו קצת- יש חשש מאובדן השקעות. שלא לומר דבר על ההשקעה בפריפריה וביישובים הערביים. ולכן אני מופתע שרוה"מ הולך לבחירות פתע. אני רק מבקש שיאריכו בשבוע אחד. ש"ס מתנגדים ל-22‪.‬1 אבל אנחנו מבקשים שידחו את מועד הבחירות בשבוע או שבועיים בגלל הגשם.

יריב לוין: מציע שראשי הסיעות ישבו ויגיעו להסכמה על תאריך לבחירות.

נסים זאב: יש כאן מעין זריקת אפידורל לזירוז הלידה. אבל יש מספר הצעות חוק לקראת קריאה שניה ושלישית, לפחות אותן תאפשר שהשבוע נוכל לסגור את אלו שאינן שנויות במחלוקת. תאפשרו לנו להעביר את הצעות החוק הללו.

יריב לוין: ממליץ שתפנה ליו"ר הכנסת, הוא ידבר עם הסגנים והם יכריעו.

שלמה מולה: אני התמדתי להגיע לדיוני הוועדה, גם כשהיו לנו חילוקי דעות, אני רוצה להחמיא ולהודות לך ולצוות הוועדה. אבל אני מסכים שצריך לפנות לנשיאות בנוגע לכל הצעות החוק שאינן תקציביות ולסיים את תהליכי החקיקה שאין לגביהן מחלוקות.

אורי אורבך: ממליץ שתוכל להיות המשכיות לכל הצעות החוק שנמצאות על הסף לקראת השלמת החקיקה, גם אם בכנסת הבאה. לגבי התאריך, עוד שבוע/יים יועילו לכולם ללא קשר לגשם.

יריב לוין: עובר להצבעה. מקריא את שמות חברי הוועדה ומוודא שאין מחליפים לנעדרים. מי בעד? כולם. לפיכך ברוב  של 11 בעד התקבל הפטור מחובת ההנחה לפירוק הכנסת על-ידי הממשלה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

נגישות
HTML Generator Sample Page

האתר נבנה ע"י - 5BreadCrumbs