קואליציה לא חברתית | אופטימיות הבחירות נעלמה, הח"כים חזרו לסורם

קואליציה לא חברתית | אופטימיות הבחירות נעלמה, הח"כים חזרו לסורם

בתום מושב הכנסת הקודם רוח רעננה הורגשה בבית הנבחרים – לראשונה מזה זמן רב זכו סיעות הקואליציה בציונים גבוהים במדד החברתי, בעיקר הודות לשורת הח"כים הצעירים שנכנסה לראשונה למשכן. את השינוי הזה הובילו חברי סיעת יש עתיד, ורובם המוחלט זכה לניקוד הגבוה מ-10 נקודות. גם מחצית מחברי הליכוד-ביתנו זכו במדד הקודם לציון גבוה מ-10 נקודות.

שמונה חודשים אחרי זה, התמונה התהפכה לחלוטין. 10 מתוך 15 חברי הכנסת של יש עתיד זוכים במדד לציון נמוך. חברי הכנסת דב ליפמן ובועז טופורבסקי אמנם מקבלים את הציון הגבוה ביותר מבין חברי הקואליציה, אך מאחוריהם עומדים רוב עמיתהם למפלגה עם ציון 10 ומטה. שר האוצר יאיר לפיד יורד לדירוג שלילי של 3- נקודות, אך הוא אינו האחרון ברשימה – ח"כ עליזה לביא זוכה במקום הלא מכובד ומקבלת 5- נקודות.

סיעת הליכוד-ביתנו עברה מהפך שלילי גם היא – אם חצי מחבריה זכו במדד הקודם למעל 10 נקודות, כיום בתום הכנס הנוכחי, רק 2 מתוך 31 חברי הכנסת של מפלגת השלטון עוברים את קו ה-10 נקודות. את הרשימה מובילים חברי הכנסת חמד עמאר וראובן ריבלין. בתחתית נמצא עוזי לנדאו עם 15- נקודות. חברי סיעת הבית היהודי ממשיכים להצביע בניגוד לעמדות המדד החברתי, וגם שולי מועלם – הח"כית החברתית ביותר בסיעה – זוכה ל-6 נקודות בלבד (לשם השוואה, רק לשלושה חברי אופוזיציה ציון נמוך מ-6). ניסן סלומינסקי הוא הח"כ הכי פחות חברתי במשכן, עם 13- נקודות. את סיעת התנועה מוביל ח"כ מאיר שטרית, עם 13 נקודות, וסוגרת שרת החוץ ציפי לבני, עם נקודה אחת בלבד.

אינפו-מדד-ליכוד-ביתנו

אינפו מדד יש עתיד

אינפו מדד הבית היהודי

אינפו מדד התנועה

נגישות
HTML Generator Sample Page

האתר נבנה ע"י - 5BreadCrumbs