מושב הקיץ של הכנסת יסתיים בעוד כשבועיים, אולם כבר עכשיו אפשר להכריז על הישג לשקיפות הציבורית – מאז סוף חודש יוני מפרסמת שרת המשפטים, ציפי לבני, את הצבעותיה בוועדת השרים לענייני חקיקה. כזכור, מדי יום ראשון מתכנסת הוועדה לדון בגורלן של הצעות חוק פרטיות – האם הקואליציה תצביע בעד או נגד הצעת החוק הפרטית. החלטות ועדת השרים מעולם לא פורסמו באופן רשמי, וזאת למרות לחץ ציבורי שהחל במושב הקיץ האחרון.
הצבעותיה של לבני בוועדה מיום ראשון האחרון (14.7):
באתר משרד המשפטים נכתב "החל מ-23/6/2013, תפרסם שרת המשפטים את אופן הצבעתה בוועדת השרים לענייני חקיקה וזאת עד אשר הדיון בממשלה בדבר עמדתה כי אופן ההצבעה של כלל השרים צריך להיות מפורסם, יסתיים". בישיבה האחרונה של הוועדה (14.7) הצביעה השרה בעד 14 הצעות חוק פרטיות: בין היתר היא הצביעה בעד הצעת חוק לציון הפליטות היהודית ממדינות ערב, וכן נגד הצעת חוק הכוללת הסדרת המנגנון לייצוא גז טבעי מישראל.
"המשמר החברתי" ממשיך לפרסם מדי שבוע את החלטות ועדת השרים לענייני חקיקה, ואת גורלן של הצעות חוק פרטיות בעלות אופי חברתי. כאן תוכלו לקרוא את החלטות הוועדה מהשבוע האחרון.
לקריאה נוספת בנושא:
כתבו לחברי הממשלה: דרשו לחשוף את הפרוטוקולים של ועדת השרים לחקיקה!
7 comments
Pingback: השבוע בוועדת השרים לחקיקה: בעד ייצוג לנשים בוועדה לבחירת שופטים, נגד חקיקה למניעת אפליה מגדרית בעבודה | המשמר החברתי
Pingback: מבנק לאומי ועד חוק ההסדרים: 84 משקיפי המשמר מסכמים את פעילות הכנסת במושב הקיץ | המשמר החברתי
Pingback: רואים רחוק, רואים שקוף: מהפכת השקיפות השלטונית התחילה בכנסת ה-19 ובמאבק על הגז | המשמר החברתי
Pingback: השבוע בוועדת השרים לענייני חקיקה: הצעת חוק שכר שווה לעובד ועובדת ומעמד העיר ירושלים במו"מ המדיני | המשמר החברתי
Pingback: המשמר החברתי במכתב לחברי ועדת השרים לחקיקה: תמכו בהצעת החוק לשקיפות הוועדה | המשמר החברתי
Pingback: המשמר החברתי במכתב לחברי ועדת השרים לחקיקה: תמכו בהצעת החוק לשקיפות הוועדה | המשמר החברתי
Pingback: שקיפות וחופש המידע: מבט על המאבק בארץ ובעולם בשנת 2013 | המשמר החברתי